| LenutaIlieDaniel a întrebat:

Bună seara, am făcut o ciorba a la grec și am respectat tot ce tine de ea doar ca mi s-a tăiat. Oare cum as putea sa o repar? Sunt ca niște mingi micuțe, ciorba de la smântână.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Smantana se pune la 2-3 minute dupa ce inchizi focul de la aragaz si toate sunt fierte. Nu se pune niciodata in timp ce fierbe ciorba.

| Yuoia a răspuns:

Nu o mai repari.
Atentie la ce smantana cumperi. Acum este multa "vegetala", fermentata, si altele ne-bune.
Cauta doar smantana "pentru gatit" pe raft. In general cea varsata/la kg e buna, dar recomand sa intrebi vanzatoarea de la galantar dacae buna de fiert in ciorba.

| iulia0514 a răspuns:

Smântâna se adaugă la câteva minute după ce ai luat oala de pe foc se iau 2-3 polonice de ciorba și în aceea omogenizezi Smântâna bine și când o adaugi amesteci constant cu polonicul sa nu se branzeasca

| Annasicamy a răspuns:

Și eu tot odată am făcut și am pățit la fel și Daia nu mai fac..cred că, contează când pui smântâna daca oala e pe foc sau nu..aici e greșeala aștept și eu răspunsuri poate mă lămuresc și eu