| ioanablajjj a întrebat:

Buna sora mea a incercat provocarea Kylie Jenner, acum are in fel de vanatai in jurul gurii, cum poate scapa de asa ceva arata ca niste vase de sange sparte, ce poate face?

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Când stă în casă ar fi bine dacă s-ar putea bandajat cu niște bucățele (foi) de ceapă, dacă nu chiar peste noapte (numai să aibă grijă). Eu vara trecută am avut niște vânătăi foarte mari pe picior (întâmplări cu bicicleta) și am cautat pe net remedii naturiste, îmi era frică să nu se transforme în altceva, plus că arătau groaznic. M-am bandajat peste noapte cu ceapă și au trecut. În prima zi se vor ingălbeni și după aceea vor dispărea. Dacă nu, încearcă cu o cremă de vânătăi de la farmacie.

| idontgiveafuck2344 a răspuns:

Buna.Eu zic sa ii pui niste gheata, sa se mai dezumfle. Efectul va dura cateva ore, poate chiar zile... Dupa ce ai pus gheata, pune-i niste crema.O sa ii treaca in cateva zile. Funda? happy