| ALEXANDRA_7471 a întrebat:

happy. Sunt fata si am aproape 15 ani.
Stiu sa fac omleta, cartofi prajiti, carne prajita si salate.thinking altceva nu stiu.hee hee. MA simt prost, pentru ca am prietene care stiu sa faca de toate. iar eu.nu.Parintii sunt plecati in straintatate iar sora mea este ocupata cu faculitatea, si nu prea are timp sa ma invete pe mine.Deci eu chiar am vointa.happy
Vreau sa ma ajutati si pe mine.sa ma "ridic " oarecum la un nivel mai mare. vreau sa invat sa gatesc.love struck.
Spuneti-mi si mie va rog niste mancaruri simple(pentru incepatori)-nu prajituri.happy.
Cat mai multe.hee hee
>Multumesc.big grin

Răspuns Câştigător
| sKilL a răspuns:

Http://www.reteteculinare.ro/ funda?:D

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Auzi, tu nu mai ai altceva de făcut?
Toată viața tot să slugărești la cratiță cu copii și bărbat la ușa casei!
Bucură-te de adolescență și mergi la școală, citește, plimbă-te, practică un sport, etc.
Aspiră la un viitor, o carieră, etc.
A, și încă ceva, ce atâta mâncare, tu mănânci ca să trăiești nu trăiești ca să mănânci.
Pa, pa.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Intra pe gustos.ro, bucataras.ro, petitchef.ro, ai de unde alege.
Succes!

| Wonderland a răspuns:

Daca vrei sa fii cu un pas inaintea lor, incearca sa faci briose, care sunt cel mai usor de facut (eu le-am preparat in 15 min, fara copt), sau cumpara blat de pizza gata facut si de acolo...lasa-ti imaginatia sa zboare. Eu am 14 ani jumate, dar stiu sa fac si clatite si destul de multe alte prajituri tongue dupa ce-ti dai mana cu astea poti sa incerci si tarta sau brownies. Bafta la gatit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Felicitări! Te-ai gândit bine! O femeie adevărată are şi o carieră reuşită, dar şi o familie pe care o răsfaţă măcar din când în când cu câte ceva bun :). Uite, eu am publicat pe website-ul meu şi nişte reţete, alese special pentru că sunt, aproape toate, uşor de făcut. Le pot face şi cei fără experienţă, nici nu durează prea mult. Te rog încearcă! http://www.lecturirecenzate.ro/

| protos87 a răspuns:

Poti incepe cu supe, sunt destul de simplu de facut. Nici eu nu prea ma pricep la gatit, daaar incearca sa pui la fiert cateva copanele, lasa sa fiarba carnea. Cand incepe sa fiarba, ia spuma ce se aduna la suprafata. dupa ce crezi ca a fiet, poti adauga cativa cartofi taiati cuburi, ceva legume, sare dupa gust si gata o supa pentru incepatori. Iti recomand de asemenea sa folosesti google si sa cauti retete simple. vei gasi o sumedenie! mult spor la gatit!