| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un aluat din faina, oua si apa, iar acum nu stiu ce sa fac cu el! Dati-mi niste idei, niste retete!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Poti face niste CORNULETE de pilda,
Aluatul il ai deja facut, lasi la dospit. Apoi te apuci si faci niste mingiute si le asezi in ordine pe masa.Incepi de la prima si intinzi cu sucitorul si umpli cu rahat sau Finetti ce doresti tu.Rulezi si dai la copt.Si asa faci si cu urmatoarele.
Cat sunt calde, abia scoase de la cuptor, le insiropezi cu:Lapte caldut+zahar vanilat(mai concentrat).
Sper ca te-am ajutat cat de cat.
Te pup!

4 răspunsuri:
| Zeflemitoarea a răspuns:

laughing Păi l-ai făcut şi nu ştiai ce vrei să faci cu el?

| spiceontheparty a răspuns:

Fa paine!

| lea72 a răspuns:

Clatite

| denisukka13 a răspuns:

Gogosi