| Livianananana a întrebat:

Imi dati idei de retete?

Răspuns Câştigător
| iuliana21 a răspuns:

Poi depinde ce fel de retete...pentru k e vara ar merge f bine o supa de salata...intr-o oala (marime oalei ramane la alegerea ta)se prajeste 200 gr kaizer si apoi se pune o lingurita de faina si se acopera cu apa pana la jumatea oalei...se pune salata taiata si se lasa se fiarba.cand e aproape fiarta se pune 3 caciuli de usturoi pisate.se lasa sa mai fiarba putin si la sfarsit se adauga 2 oua batute(asa ca si pentru omleta).se serveste cu mamaliguta cu branza si acrita cu putina lamaie. pofta marehappy

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Dan a răspuns:

Cauta pe net, ai tot ce vrei.

| cutie a răspuns:

Hmm...nu!:Dbine bine iti dam...
http://www.reteteculinare.ro/video/inghetata_de_casa/ =inghetata
e video:D

| AnemonaP a răspuns:

Ingrediente tongueentru 5 portii: 200 g cascaval, 50 g faina, 50 g margarina, 100 ml lapte, 1 ou, piper si sare dupa gust. Pentru prajit: 25 g faina, 1 ou, 100 ml ulei, 100 g pesmet, salata verde.
Mod de prepararebig grinin faina cernuta, laptele si margarina, se prepara o compozitie omogena, la care se adauga cascavalul ras, sare si piper, dupa gust. Din aceasta compozitie se formeaza crochetele, sub forma de bile, care se trec prin faina, oua batute si pesmet. Sunt delicioase aceste bulete de cascaval.Se servesc reci, sunt mult mai bune!

Se prajesc in vasul cu ulei infierbintat. Cind sint rumenite, se scot cu paleta, se scurg de grasime si se asaza pe platou sau pe farfurie, pe o frunza de salata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tastespotting.com