| maryAany a întrebat:

am nevoie de niste retete (desert) simple.

5 răspunsuri:
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

1.Salata de fructe(cred ca sti cum se face)
2.Cumpara foi din magazin.Si pune 2 foi(coapte), intre ele bate frisca si amestec-o cu iaurt si tot continui, poti la mijloc sa pui crema amestecata cu fructe sau un strat subtire de dulceata.Deasupra pudreaz-o cu zahar. Daca nu iti plac foile din magazin fa blat de diplomat

| SuntDoaRoFata a răspuns:

Cea mai simpla reteta: Salata de fructe
(asta pentru ca e vara si au aparut fructele)

cumperi multe genuri de fructe (banane portocale ananas cirese capsuni zmeura mure piersici caise etc...), le tai feliute sau cubulete..cum vrei tu, le amesteci intr-un bol, iei frisca si pui deasupra...big grin

eu prefer prafu de frisca doctor Oetker..are pe spatele plicului instructiunile de prepararebig grin