| ღAncaღ a întrebat:

Ce mancaruri pot gati din cartofi? funda!

Răspuns Câştigător
| djdan_3344 a răspuns:

Cartofi pai, chipsuri, cartofi taiati gros, cartofi intregi copti(se maninca cruzi şi se pot pregati in cenuşa fierbinte).

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai facut vreodata toci de cartofi?
Cureti cartofii de coaja si ii speli.
Ii dai pe razatoarea mare si ii lasi vreo ora intr-o sita sa se scurga.
Ii amesteci cu branza rasa si cu 2-3 oua.
Pui sare, piper, busuioc si ce-ti mai place tie.
Ungi o tava cu unt, pui amestecul in tava si bagi la cuptor pana se rumeneste, la foc nu prea mare.

| darrio2007 a răspuns:

Piure,prajiti,natur,tocanita de cartofi, cartofi la cuptor cu carne, salata orientala.

| MenInShadow a răspuns:

Eu iti spun ce stiu ca se poate face, nu si cum se facelaughing
Mankare de cartofi, ciorba de cartofi, cartofi pe gratar, cartofi cu friptura, prajiti

| MenInShadow a răspuns:

Am uitat, cartofi copti de aia daca ai cuptor in sobawinking dala de fier cum aveau sau au oamenii batrani

| Anutza2610 a răspuns:

Poti sa faci o musaca de cartofi, bors cu cartofi, piure de cartofi

| Ezyo a răspuns:

Chiftele de cartofi, cartofi pai, caserola de cartofi. happy

| smile20000 a răspuns:

Cartofi fierti cu branza si cu unt, cartofi copti, cartofi prajiti (pai), salata de cartofi, piure, chipsuri sau bors cu cartofi. fundta

| raducmustiuc a răspuns:

Cartofi prajiti, piure de cartofi, cartofi copti

| GeO_3519 a răspuns:

Buna! din cartofi poti face:cartofi prajiti, supa de cartofi,piure de cartofi,cartofi aburiti,mancarica de cartofi, musaca, chiftele. fundita?big grin

| rhadan a răspuns:

Mie imi plac cartofii cu ou...prajesti cartofii si la urma pui niste oua peste ei si i mai lasi in tigaie vreo 5-10 min is deliciosi

| Adinaamina a răspuns:

Crochete de cartofihappy le ador