| SatinEffect a întrebat:

Ce mancaruri poti gati si sa tina mai mult de o zi?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Orice daca le tii la rece.

| Violleta2022 a răspuns:

Supe, ciorbe, paste cu carne, tocanita, musaca, ardei umpluti cu carne sau de post, mancarica de fasole verde sau boabe, conopida gratinata, snitele cu piuer, samd.
Orice mancare gatita azi, poate sa stea in frigider cateva zile, fara sa se strice.

| Zuzu1991 a răspuns:

99.99% din mancaruri NU se strica in frigider/congelator
daca intrebarea e ca nu ai frigider, atunci ar trebui sa o reformulezi, in general mai mult de o zi tin cateva (oua fierte de ex.) si mai mult de 2-3 zile ar trebui o forma de conservare, afumaturi, saramuri, muraturi, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartofi prajiti.