| OFetitsaRoz a întrebat:

Buna TPU... Ce parere aveti despre legea privind siguranta alimentara... FUNDOIhappy

Răspuns Câştigător
| Karinna1 a răspuns:

Eu zic ca siguranta alimentara este ceea de care ar trebui sa ne ocupam. Pentru ca sanatatea este vitala. Factorii care inf, in mod neg. iminitatea sunt de doua tipuri:factorii alimentari (subst.toxice: Tigarile, E-urile, medicamentele, drogurile, alcoolul, cafeaua. zaharul alb, lipidele saturate, carnea cu sange) Factorii psihoemotionali: stari sentimente, trairi negative: mania ura rautatea, invidia etc.
Asa ca aveti grija la ce mancati happy si incercati daca sunteti stresati sa mancati sanatos. happy

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat