| RealGsBurn a întrebat:

Buna TPU
In afara de carnea de porc, sucurile carbogazoase si dulciurile din supermarket ce mai e nesanatos?
Mersi

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, cred ca tot ce gasim in magazine, nimic cu e sanatos, doar ceia ce cresti in curte este sanatos, oricat ar incerca sa ne prosteasca producatorii ca ale lor sunt produsele cele mai bune si proaspete si etc, un produs natural nu tine mai mult de 2-3 zile, pe cand ale producatorilor tin si o luna, in fine, treaba e ca trebuie sa mananci ceva, dar foarte atent si foarte moderat, papa si o zi buna

| CARMENCITA a răspuns:

Nu poti sti sigur daca un aliment este sanatos totusi poti evita anumite alimente care nu sunt sanatoase cum ar fi cele care contin anumite E-uri,gasesti lista pe net,mezelurile care contin e-uri,coloranti,potentiator de gust,prea sarate,alimentele ce contin glutamat monosodic,margarina,cele care contin coloranti sintetici,sarea care are e-uri,zaharul alb,prajiturile,chiar si sticks-urile am gasit pe eticheta ca aveau soda,unele sucuri care au coloranti, zahar sau indulcitori, etc.Vezi ca la unele produse scrie ca au coloranti naturali si asa e doar ca e un colorant care se face din gandaci, la iaurturi din fructe, unele au betacaroten care se gaseste si in morcovi si e bun.Guma de mestecat nu este buna,majoritatea dulciurilor,biscuitilor,ciocolate,inghetata,pizza congelata,conservele, valimentele ce contin plante modificate genetic, citricile trebuiesc spalate si sa nu folosim coaja.Carnea de porc este sanatoasa daca nu are grasime si porcul a fost hranit sanatos.

| cornelia13 a răspuns:

Pai s-a zis la tv ca si castraveti