| xgd a întrebat:

Joia viitoare e ziua bunici mele, e si ziua onomastica, si ziua de nastere, iar eu voi face tort. Ma pricep la gatit, indiferent de care tort as face, dar intrebarea e : care e mai bun? crema de ciocolata sau crema de branza dulce? Voi ce ati alege? Ma gandeam sa fac un tort cu crema de mascarpone si glazura din budinca de vanilie fiarta in suc Fanta de portocale. Tortul de ciocolata l-am facut la ziua unchiului [ care sta cu ea ] si nu vreau sa-l repet...Stiu ca aici depinde de imaginatia si gusturile fiecaruia, dar as vrea pareri si, daca stiti retete de torturi spectaculoase si la care nu trebuie mai mult de sase oua, dati-mi reteta va rog kiss.

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Crema de mascarpone si glazura din budinca de vanilie!
Asta as alege!
La multi ani bunicii!
Te pup!

| TeaMardare a răspuns:

Buna. Avand in vedere ca este o persoana in varsta, eu as alege tortul cu crema de branza.
Iti recomand inca 2 retete, care pot fi facute extrem de repede si care sunt fenomenale! :)
http://feellikecooking.ro/cheesecake-cu-lamaie/
http://feellikecooking.ro/pavlova-cu-capsuni/
Petrecere frumoasa! :)

| Scheider a răspuns:

EU sincer pentru oameni mai invarsta fa ceva traditional adica cu crema de branza dulce sau ce ai spus acolo :*winking