| Nikola_Alexandra_1976 a întrebat:

Vreau si eu o reteta simpla si fara coacere din urmatoarele ingrediente :
- oua
-faina
-finetti
- cereale ( bilute )
- miere
- biscuiti simpli
- bombonele de ciocolata
Nu e obligatoriu toate ingredientele! Nu vreau site-uri sau link-uri! Dau funda!

4 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Wtf,fara coacere iti iese o latura de porci acolo, in orice caz, poti face un cozonac cu finetti https://www.youtube.com/watch?v=7U6EQPe3dbc.In reteta aia se foloseste nutella, dar tu folosesti finetti

| YesorNo a răspuns:

Fara oua! Fara faina! Daca nu vrei sa coci, nu vei avea ce face cu ouale sau faina. Bun. Ia biscuitii ungei cu miere apoi pune cateva cereale. Dupa adaugi putin Finetti. Acum am inventat aceasta reteta! Sper sa-ti placa. Daca nu-ti place poti sa pui doar mierea cu cerealele. Sau cu Finetti. happy big grin

| ralu312 a răspuns:

Si eu ma gandeam sa fac o reteta simpla, cu blat de biscuiti pisaţi, branza dulce si stafide... Tu poti face de exemplu un blat din biscuiti pisati, cereale (intregi sau nu), si putina miere, ca sa legi compoziţia, pui crema de finetti deasupra si niste bomboane de ciocolata pentru ornat... sper ca te-am ajutat... reteta am facut-o pe loc...

| ralu312 a răspuns:

Si eu ma gandeam sa fac o reteta simpla, cu blat de biscuiti pisaţi, branza dulce si stafide... Tu poti face de exemplu un blat din biscuiti pisati, cereale (intregi sau nu), si putina miere, ca sa legi compoziţia, pui crema de finetti deasupra si niste bomboane de ciocolata pentru ornat... sper ca te-am ajutat... reteta am facut-o pe loc...