| justME_5139 a întrebat:

As vrea sa fac o pizza si sa iese buna, la fel ca cea de la pizzerie.Imi poate da cineva o reteta de aluat subtire? si ce sa pun pe el ca sos? cu ketchup nu iese asa bun.imi puteti recomanda ceva? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bessame a răspuns:

Chiar saptamana trecuta am facut una:X:XXhmm ce buna mi-a iesit! Pt aluat am folosit 4 linguri ulei, 1 varf cutit sare 4 cani faina(aprox depinde cant cuprinde) o sa vezi la final... 1 cana apa! o jumatate drojdie cu 1 lingura zahara maesteci intr-o cana o lasi 5 min la cladura apoi torni peste faina si incepi si framanti bine pana aluatul nu se lipeste de degete! Apoi lasi la dospit 30 de min! In alea 30 de min eu am pregatit incredientele pentru pizza! Un borcan ciuperci, o ceapa razalita, 1 ardei rosu taiat marunt, 20 grame salam uscat taiat felii subtiri, si 1 plic condiment pentru pizza se gaseste oriunde e in jur de 2 lei.eu cumpar pasta de rosi, care o amestec cu putin piper si condimentul pentru pizza cumparat torn peste! aa si daca iti place sa razi putina branza,! Dupa ce aluatul a dospit il intind intr-un strat subtire tornii incredientele si dai la cuptor 30 de min 35.la foc mediu! Tava o ungi inainte cu putin ulei...inainte sa pui foaia de pizza

3 răspunsuri:
| yomanu a răspuns:

Reteta aluat pizza DRIVE :
faina 500 gr
apa calduta 250 gr(preferabil apa plata de la sticla pentru ca cea de la robinet are clor si influenteaza aluatul)
drojdie proaspata 20 gr
miere 1 lingurita
sare fina 10 gr
ulei extravirgin 5 linguri
sos de rosii (5 linguri pasta rosii+4 linguri ulei masline+1 lingurita rasa zahar+putin oregano)
mozzarella 250 gr
oregano
busuioc
Punem faina intr-un vas si facem la mijloc o gropita. Frecam drojdia cu o lingurita de miere si o amestecam apoi cu toata cantitatea de apa;
Le amestecam un pic cat sa se combine si adaugam uleiul de preferat tot deodata. Framantam pana rezulta un aluat moale, elastic care nu se lipeste de maini. Punem la crescut pentru minim 3 ore

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si pe youtube: jamie oliver pizza. Nu am preparat-o pentru ca intre timp am renuntat la fainoase happy, dar in momentul in care o sa-mi acord o zi de "pauza" o sa fac neaparat una dupa reteta lui.