| 0RASPUNS0 a întrebat:

Cine îmi poate da o rețetă de pizza?

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tai o franzela (sau orice alt produs de panificatie ne-umpluta) in feliute cat mai subtiri (chiar si sub 1cm) si le asezi pe fundul unei tavi, lipite una de alta.
Deasupra stratului de franzela pui ce ai in casa /frigider: felii de salam sau sunca, de feliate, de oua fierte tari etc.
Stropesti cu putin ketchup sau suc de rosii.
Daca ai, razuesti deasupra un rand de cas si pui si niste feliute de rosii.
Bagi in cuptor la 180 grade, pentru cca.30 minute.
Dupa coacere tai pe portii si servesti cu ketchup deasupra.

Pofta buna!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt 100 de rețete pe Internet.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dinescu

| GabiDumitrescu a răspuns:

Google, mafrend, Google!

| Frank51 a răspuns:

Dacă nu ai reușit să cauți pe google, îți recomand să comanzi direct pizza făcută laughing

| Brizbriz a răspuns:

Https://www.google.com/search?q=reteta+pizza
greu rau :P
si are google in spate, deci iti da retete care multi le-au considerat bune... deja

| oglindasultanului a răspuns:

Nimeni de pe TPU, pentru ca nu-i convine nimanui sa imparta exprientele cu straini, doar te va trimite la "specialist".
Deci, iti dau eu niste idei, eu pun ceapa pe pizza. Si prafuri condimentate pe deasupra, faci un sos de rosii, adaugi niste branza/cascaval ras pe deasupra, niste verdeata. Si nu, eu nu mananc carne, deci multe legume. Mai faceam una la microunde cu ardei, rosii, si branza dulce.

| Nirvanaaa a răspuns:

Internetul.

| Silwian a răspuns:

Tine greu să cauți le YouTube?

| existential a răspuns:

Gasesti pe Youtube destule, mai ales in eng. Dar probabil nu o sa iasa ca la o pizzerie, din cauza ca e nevoie de o temp f ridicata in cuptor, iar cele casnice nu se incing atat.

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Youtube.com/pizza

| GlGl27 a răspuns:

Daca nu stii nici sa cauti o reteta, ce te face sa crezi ca esti in stare sa faci o pizza?