| anonim_4396 a întrebat:

Buna,tuturor. Cum pot spala niste cizme care sunt din piele, altele care nu sunt din piele si o pereche de cizme din cauciuc?

1 răspuns:
| AliGab a răspuns:

Cizmele din piele si inlocuitor de piele se curata cu o carpa uscata sau putin umezita, depinde de murdaria care o ai pe cizme, si apoi cand sunt uscate le dai cu crema de culoarea materialului sau incolora. Daca materialul are aspect de piele intoarsa, nu se foloseste crema de pantofi.
Cizmele de cauciuc se spala pur si simplu cu apa si asta-i tot