| ForgetThatShit a întrebat:

Am o pereche de cizme de piele intoarsa...
Cum pot sa fac sa nu mai miroasa urat pe interior?

4 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

Lasa-le afara un timp si va disparea mirosul...

| amethystmoon a răspuns:

Daca e mirosul "natural" cu care ai cumparat cizmele, lasa-le putin afara. Ar trebui sa se duca mirosul. Daca au inceput sa miroasa pentru ca te-a prins ploaia, sau s-au udat/ai transpirat mult in ele sau ceva de genul, incearca un spray special (gasesti pe la dm sau pe la magazinele cu incaltari). Oricum, daca sunt noi si le porti un timp se estompeaza mirosul ala de piele...

| bodyboss73 a răspuns:

Spala-te pe picioare laughing)) si vezi dupa rezultatul laughing)

| Tomagiaro21 a răspuns:

Deci poti face 2 lucruri :
1. ii poti da cu spray inauntru
2. ii poti sterge cu un servetel umed