| gossipro a întrebat:

Vreau sa fac turta dulce de Craciun si am nevoie de o reteta de glazura pentru ornat. Vreau glazura cu care pot orna folosind acea punga cu care pot orna si torturi.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Comoaracasei a răspuns:

Incearca glazura din reteta mea de tura dulce:
http://deliciul-casei.blogspot.com/......83%20dulce

| ☼A♥n♥d♥r♥e♥e♥A☼ a răspuns:

Glazura :

100 g ciocolata cu lapte
25 g unt
80 ml frisca lichida

Intr-un vas pe foc mic se topesc ciocolata, untul si frisca lichida. Cand s-a obtinut o glazura omogena se da putin la racit apoi se repartizeaza pe cubuletele de prajitura foarte bine racita. Se presara deasupra ciocolata alba rasa, ornamente colorate de zahar sau altele.