| elenamarian95 a întrebat:

Vreau sa imi iau un aparat de unica folosinta de gaurit urechea cu cercel de pe tattoo-shop.ro(nu am.gauri in urechi deloc sad ) si am vazut ca au plic cu anestezi lidocaina, dar ar fi pentru tatuaje. Daca imisteg urechea inai te sa o gauresc cu anestezicul ala imi mai amorteste sau cum se foloseste?

3 răspunsuri:
| Nonameagain a răspuns:

Lidocaina este un anestezic, indiferent in ce loc il folosesti. Da, iti amorteste urechea.
Dar nu ar fi mai bine sa-ti faci gaurile la un atelier de bijuterie? Am vazut ca fac asta profesionist.

| Cristiana_Acojocaritei_1993 a răspuns:

Sincer, nu merita osteneala. Mergi la o Aurarie si ti le face pe loc, in 2 minute, plus cercei medicinali care iti vor asigura o vindeca Ra rapida farà risc de infect are. Costa intre 30 si 100 de lei. Depinde de locatie.

| elenamarian95 explică:

La mine in zona nu am niciun magazin care face gauri in urechi, iar acest pistol are inclus cercei medicinali, de aceea as vrea sa il cumpar.