| 49Days a întrebat:

Vreau si eu o reteta de inghetata(vanilie) pe care ati facut-o si v-a placut.
Fundaa

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand reţeta de la linkul :
http://www.jamilacuisine.ro/inghetata-de-vanilie-reteta-video/

Toate cele bune.

| Bya_Byanka_1990 a răspuns:

Ai nevoie de
5 oua 300 g zahar 1/2 baton vanilie 600 ml lapte 150 g frisca topping de vanilie
Dupa:
Se amesteca ouale cu zaharul, se subtiaza cu laptele, se adauga vanilia desfacuta pe lungime si frisca.Se fierbe pana ramane pe lingura.Se strecoara si se lasa la racit, apoi se da la congelator.Se serveste in cupe, se orneaza cu frisca
Sper ca te-am ajutat! :*