| Roadiro a întrebat:

Buna!

Vreu si eu retete de inghetata cu fructe! happy

5 răspunsuri:
| Joannaa a răspuns:

Heii.Uite aici un site unde iti arata si poze sa te convinci ca va iesi bine;) http://danasb.blogspot.ro/2012/05/inghetata-cu-fructe-de-padure.html

| Gustos.ro a răspuns:

Buna! Gasesti aici o reteta rapida de inghetata cu fructe: http://www.gustos.ro/retete-culinare/inghetata-de-fructe-3.html. Pofta buna!

| ღCuteღKissesღ a răspuns:

Ingrediente:

1 mango copt
250 g capsuni
2 piersici coapte
suc din 2 limes
2 linguri de miere
1 pumn de frunze de menta
1 cutie(450 ml)de inghetata de vanilie

Preparare:

etapa 1
Se curata fructul de mango si se taie felii subtiri.Se spala capsunile si se taie jumatati.

etapa 2
Piersicile se taie pe jumatete, se scot samburii dupa care se taie felii

etapa 3
Separat, se amesteca sucul de limes cu mierea, si se toarna peste fructele amestecate.Se lasa 15 minute la marinat, dupa care se serveste cu o cupa de inghetata

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Pai pune lapte si fructe(puse inainte la storcator sau pasate si facute pasta)

Cantitatile depind de cata portie vrei