| DeutzaMyky a întrebat:

Buna ziua as vrea si eu cateva sugestii de retete de blaturi dar nu simple. De exemplu un blat pentru tort in care sa poti pune stafide/nuca de cocos/nuca caramelizata etc.
Si mai am o mica problema: Eu inainte foloseam pentru a da culoare blatului de tort sau pentru a da culoare la frisca sofran de diverse culori sau pliculete de concentrat de Frutti Fresh. Din pacate nu am mai gasit in magazine asa ceva...cu ce as putea sa le inlocuiesc?:-s

Răspuns Câştigător
| reteteculinare a răspuns:

Uite aici niste retete culinare pentru torturi - http://invatasigateste.blogspot.com/search/label/Torturi - aici iti este explicat si cum sa faci blatul si toate cele.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In magazinele Kaufland sunt coloranti alimentari, la raionul de esente pentru prajituri. Cele mai bune blaturi in care poti adauga ingredientele scrise mai sus sunt blaturile de tip bezea. Adica numai din albusuri de ou batute ca zahar la care adaugi fie nuca de cocos, fie nuca macinata (sau nuca prajita si taiata bucatele?), fie mac macinat, fie fructe iar crema o faci din galbenusuri, fiarta pe aburi.