| marra71 a întrebat:

Cat se tine la cuptor un blat de tort? Care sunt cele mai bune si mai reusite blaturi de tort?

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Il verifici cu ceva scobitoare. Cand e gata, scobitoarea trebuie sa iasa curata.

2 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

25-40 minute la 170-180 grade.Nu poti deschide usa cuptprului in primele 15 minute din cauza curentilor de aer rece care "coboara"blatul.Cuptorul trebuie sa fie foarte cald, deschis cu 20 minute inainte de a baga blatul la cuptor.Cand blatul iese diform, in general o umflatura in mijloc, este pentru ca anul a fost incins indeajuns. Cele mai bune si cu o reusita 100%, sunt blaturile de tort tip pandispan.

| marra71 explică:

Multumesc