| mypasionareyou a întrebat:

Recent am gustat in bucuresti 2 preparate delicioase: placinte maarmuresene si poale-n brau moldovenesti. despre placinte pot sa spun ca erau delicioase, cu branza, marar si ceapa verde. poalele in brau erau dulci, cu branza dulce si stafide, dar mai erau vreo 3 variante: cu mere, dovleac, si branza sarata cu marar. daca stie cineva o reteta buna pentru cele 2 preparate va rog dati un commentbig grin

Răspuns Câştigător
| Aleccsandra a răspuns:

Stiu euuu!kiss
Deciiii`funda...
adihadean.ro/2009/02/placinta-ca-n-maramures/

culinar.ro/retete/produse-de-panificatie-si-patiserie/preparate-

sarate/placinta-cu-branza-ca-in-maramures/184/33/9382/

Am mai multeee...dar nu le zic fara funda! S`a mai intamplat sa dau multee si nu mi-au dat funda

daca mai vrei dai mess`pe pv`(funda)