| TheoCookiesChocolate2013 a întrebat:

Bunaaa! Ce parere aveti despre ciocolata amaruie? Fundita!happy

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După părerea mea este bună şi mai sănătoasă decât alte tipuri.

Totuşi, NU trebuie exagerat cu consumul acesteia.

Toate cele bune.

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E buna.Dar nu trebuie consumata in cantitati mari.Nu face bine.Mie totusi imi place cea cu lapte.Este mai putin amaruie.

| Zenithf a răspuns:

Combate depresia si ateroscleroza, si o mai fi avand si alte efecte benefice. Consuma cu incredere si... cu moderatie, ciocolata de orice fel este bogata in calorii.

| blackcat99 a răspuns:

E buna daca tii dieta sau iti place tie. Nu trebuie consumata in cantitati mari pentru ca are multa cofeina si poti face caderi de calciu (palpitatii, ameteli si intepaturi in piept). Eu nu prea mananc din cauze medicale (cele exprimate mai sus). Prefer cea cu lapte pentru ca e dulce sau cea cu crema de menta sau visine. Pa!

| William a răspuns:

Nu imi place deloc.

| Xtadelo a răspuns:

O ador!

| MadRaven a răspuns:

Mie mi se psre cea mai buna ciocalata, are si gust bun dar si e mult mai sanatoasa decat oricare alta ciocolata
O recomand oricui

| SimonaCristina a răspuns:

Parerea mea... Este sanatoasa si gustoasa. O bucatica pe zi ''face bine la stomac.'' happy FUNDA?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata vreme cat este ciocolata nu conteaza baga in gura si nu intrebabig grin
este bunatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare foarte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Îmi place foarte mult ciocolata,
este chiar recomadat consumul unei cantităţi rezonabile (maxim 2 pătrăţele) de ciocolată (de preferat neagră întrucât are mai puţin zahăr) pe zi.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciocolata amaruie e preferata mea, in special Kandia amaruie.

| Ramona000 a răspuns:

Delicioasahappy

| xBebee a răspuns:

Ciocolata amaruie este cea mai buna ciocolata din lume deoarece este preferata mea.

Daca te-am convins ==Funditssa

Imi place pentru ca, desii are gust de ciocolata pot manca mai multe bucatele pentru ca nu este atat de dulce, si nu beau multa apa sau suc.

Eu una o ador, poate si tie iti place, iar daca nu ai mancat trebuie neaparat sa incerci.

| stefioctavia a răspuns:

Imi place dar nu prea mananc des.prefer cea cu alune si cea cu lapte.

| Bristena a răspuns:

Buna!
Miae pare cea mai sanatoasa, chiar daca nu e la fel de buna ca celelalte.

| bianca20 a răspuns:

Ciocolata amaruie este mai sanatoasa decat cea normala!

| TumblrAddict a răspuns:

Este mult mai sanatoasa ca alte ciocolate, in primur rand. Mie mi se pare ok...

| Aniia a răspuns:

Nu-mi place. cea cu lapte e mai buna