| Utilizatoare123 a întrebat:

Cam cat va tine o punga de detergent de 7-10 kg?

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vreo 6 luni

| Simpatic a răspuns:

Nu exista o regula in acest sens, pe unii ii tine mai mult aceasta cantitate de 7-10 kg si pe altii mai putin!
Nu exista statistici, pentru ca depinde de la caz la caz.

| Utilizatoare123 explică (pentru Simpatic):

Eu intreb de voi, personal. In general.

| Simpatic a răspuns (pentru Utilizatoare123):

O intrebare care nu are raspunsuri exacte primeste raspunsuri exacte

Daca intreb voi ce consum aveti la autovehicule? voi primi rapunsuri clare si invariabile, adevaruri perfecte?

| Utilizatoare123 explică (pentru Simpatic):

N am cerut un adevar perfect, ci aproximativ cat consumati.

| Simpatic a răspuns:

Ai vrut un raspuns cat mai exact desi toti ti-am spus ca unul exact nu exista, bine incerc un raspuns...

Mie actual imi ajung 10 kg de detergent aproximativ 3 luni de zile (uneori mai putin)
Depinde cat de des bagi rufe la spalat, depinde cate persoane locuiesc sub acelasi coperis, una este sa coabiteze 2 persoane si alte 4 sau 6 persoane!

Cine spune ca 10 kg ii ajung 30 sau 40 de zile sigur nu stie ce spune! Este totusi o cantitate!
Daca ai baga la spalat de 3 ori pe zi, masina de spalat o arunci la gunoi dupa 24 de luni maxim!

A fost o perioada cand nu stiu sa iti spun exact cat detergent consumam, dar iti spun ce consum de apa lunar am avut si anume 16 m3! este destul de mult cand nu uzi gradina cu aceasta apa!
De ce aveam acest consum de apa? pentru ca faceam 2 antrenamente sportive si spalam foarte multe rufe!

| Fatamuntilor a răspuns:

8 -9 luni, poate chiar si mai mult doua persoane. Spal de cel putin de ori pe saptamna iarna, vara mai des, uneori si de doua ori pe zi, Sacul are 10 kg.

| siriusblack98 a răspuns:

Vreo 2-3 luni cam asa.

| mODIN a răspuns:

Cred ca vreo 6-7 luni, dar eu locuiesc singur, e si asta un factor important.

| Dragobeta a răspuns:

Depinde cat speli si cat detergent pui la fiecare spalare.

| Utilizatoare123 explică (pentru Dragobeta):

Eu intreb de voi. Aproximativ cat va tine...

| Dragobeta a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Uite, cineva ti-a raspuns 1-2 luni. Cele 7 kg pe minema tin 6 luni. Sigur, nu presupuneri.

| RAntonia a răspuns:

Pai depinde si cat de des speli mai

| Utilizatoare123 explică (pentru RAntonia):

Eu va intreb pe voi. Aproximativ, cat va tine?

| RAntonia a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Pai pe mine aproximativ vreo luna si ceva-doua