| UmbraDeVulpe a întrebat:

Care carne e sanatoasa de la magazin, de la ce marci?

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Niciuna.Daca vrei ceva sanatos cumperi de la cineva de la tara care nu indoapa animalele cu antibiotice si hormoni de crestere.Mult noroc sa gasesti, pana si taranii s-au smecherit deoarece profitul e important.

Răspuns utilizator avertizat
| StoicAnalysis a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Mananca mai mult carne de pasare si de vita. Nu au atat de multe grasimi. Nu te chinui sa cauti alimente bio si tarani cu animale. Deoarece toata lumea isi indoapa pasarile cu concentrate si animalele cu antibiotice si stimulenti, pentru a creste mai rapid si sa faca profit.

| sammie a răspuns:

Toate sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una. Toate au aditivi și chimicale într-o oarecare măsură.
Cel mai bine e să crești tu păsări în propria ograda și să le mănânci lor carnea.

Răspuns utilizator avertizat