| Gustos.ro a întrebat:

Care dintre voi iau micul-dejun zilnic si care sar complet peste aceasta masa?

66 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consider micul dejun cea mai importanta masa a zilei si nu sar peste ea niciodata.

cami
| cami a răspuns:

Eu sar peste el. Ma trezesc pe la 11:00, iau direct pranzul.

| Elena1234456 a răspuns:

Mereu sar peste micul dejun... nu e sanatos dar nu pot manca dimineata... dau iama in mancare seara sad

| cely a răspuns:

Uneori nu apuc sa mananc dimineata. Stiu ca masa de dimineata e foarte importanta.

| matura a răspuns:

De putine ori s-a intamplat sa nu mananc dimineata.
Poate peste masa de pranz s-a intamplat si masa de seara, dar dimineata mereu mananc.Altfel am o stare de iritare si nici chef de munca nu am.

| kh1ss a răspuns:

Sar intotdeauna peste.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu numai peste micul dejun sar ci si peste pranz si asta de vreo 25 de ani. O singra masa pe zi imi este suficienta si n-am niciun fel de probleme.

| albastrel a răspuns:

Eu sar peste mancare in general...mananc doar cat sa traiesc de pe o zi pe alta big grin

| Dan a răspuns:

Eu iau zilni dejunu, mai ales consum miere de albine.

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu nu as vrea sa-l sar, dar daca ma trezesc pe la 12 ce sa fac? blushing

| xibalba a răspuns:

Daca nu mananc in maxim o ora dupa ce m-am trezit, mi se face rau. Asa m-am obisnuit. In vacanta ma mai trezesc si pe la 11-12 si atunci mananc de pranz, normal happy

| DoomNEzeu a răspuns:

Eu nu sat niciodata peste...cu el imi incep ziua. big grin

| gabitza05 a răspuns:

Eu nu trec niciodata de micul -dejun... daca as trece m-as simti slabita toata ziuahee hee

| Cryssy a răspuns:

Eu iau micul dejun zilnic, chiar daca nu e foarte dimineata...

| hândel a răspuns:

Eu niciodata nu mananc dimineata, si nu c-as tine dieta, dar nu simt nevoia sa mananc dimineata. De obicei dupa ora 14 mananc. Am un program haotic.

| adeana a răspuns:

Prefer sa ma trezesc cu jumate de ora mai devreme si sa mananc, altfel nu sunt in stare de nimic. Plus ca daca mananc acasa, salvez niste bani si mananc si sanatos. In oras nu ai foarte multe optiuni: covrigi, merdenele, gogosi etc.

| viki a răspuns:

Eu ma trezesc pe la 12.Deci nu mai iau nicun mic-dejun.Inainte il luam, pentru ca ma trezeam devreme.

| Gabry a răspuns:

Il iau zilnic.

| emi a răspuns:

Vreau in primul rand sa-mi cer scuze dar am votat stupid mai multeb raspunsuri pentru simpla afirmatie de a nu lua micul-dejun.Este mancarea cea mai importanta a zilei indispensabila, cea care iti atribuie energie sa incepi ziua pozitiv si sanatos, singura care nu ingrasa(avertisment amatorilor). Eu nu pot sari peste micul-dejun imi este de neconceput.Am avut multi ani fara sa iau micul-dejun, pana cand acum 6 ani am ajuns in fata medicului cu o gastrita ulceroasa.hmm

| ViVi a răspuns:

Eu nu mananc de dimineata eu mananc cat mai putin asa m-am obisnuitlaughing

| yuli10 a răspuns:

Nu sar peste el, dar micul dejun pentru mine inseamna cafea + tigara. din pacate happy

| diana a răspuns:

Micul-dejun este cea mai importanta masa a zilei.:*Deci nu sar peste el.

| dadaaaaa a răspuns:

Eu il iau aproape in fiecare zi... dar ceva un sandwich.

| sunny a răspuns:

Mereu iau micul ejun, imi da forta de dimineata

| videoblog a răspuns:

Eu mananc in fiecare dimineata. Chiar daca nu am timp, tot iau ceva de mancare in fuga.

| taylor a răspuns:

E masa mea preferata:X dimineata mananc ca un rege, la pranz ca un print, si seara ca un cersatorbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micul dejun e cel mai important meniu din viata omului si nu ar trebuie sarit peste el...iti da energie pentru intreaga zi, putere ...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, cand e scoala, nu mananc dimineata, nu-mi cade bine, abia imi tin ochii deschisi...asa ca prima masa o iau cand ajung acasa sau undeva in oras, oricum, cam dupa ora 12 sad

Cand e vacanta, micul "dejun" il iau cand ma trezesc(adica si la ora 4 dupa amiaza uneori)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa iau micul-dejun, daca eu ma trezesc la ora 14?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau micul-dejun zilnic...