| Gustos.ro a întrebat:

Care dintre voi iau micul-dejun zilnic si care sar complet peste aceasta masa?

66 răspunsuri:
| DoomNEzeu a răspuns:

Eu nu sat niciodata peste...cu el imi incep ziua. big grin

| sunny a răspuns:

Mereu iau micul ejun, imi da forta de dimineata

| albastrel a răspuns:

Eu sar peste mancare in general...mananc doar cat sa traiesc de pe o zi pe alta big grin

leonardk
| leonardk a răspuns:

Nu numai peste micul dejun sar ci si peste pranz si asta de vreo 25 de ani. O singra masa pe zi imi este suficienta si n-am niciun fel de probleme.

| ViVi a răspuns:

Eu nu mananc de dimineata eu mananc cat mai putin asa m-am obisnuitlaughing

| dadaaaaa a răspuns:

Eu il iau aproape in fiecare zi... dar ceva un sandwich.

| Gabry a răspuns:

Il iau zilnic.

| vykkusor a răspuns:

Eu sar complet peste aceasta masa, uneori pot sa nu maninc nimic toata ziua, dar e ok...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Micul dejun e cel mai important meniu din viata omului si nu ar trebuie sarit peste el...iti da energie pentru intreaga zi, putere ...etc.

| diana a răspuns:

Micul-dejun este cea mai importanta masa a zilei.:*Deci nu sar peste el.

| matura a răspuns:

De putine ori s-a intamplat sa nu mananc dimineata.
Poate peste masa de pranz s-a intamplat si masa de seara, dar dimineata mereu mananc.Altfel am o stare de iritare si nici chef de munca nu am.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Of, cand e scoala, nu mananc dimineata, nu-mi cade bine, abia imi tin ochii deschisi...asa ca prima masa o iau cand ajung acasa sau undeva in oras, oricum, cam dupa ora 12 sad

Cand e vacanta, micul "dejun" il iau cand ma trezesc(adica si la ora 4 dupa amiaza uneori)

| nuamnuvreau a răspuns:

Pai in vacanta si cateodata in weekend mananc micul-dejun, In timpul scolii nu am timp de el.

| xibalba a răspuns:

Daca nu mananc in maxim o ora dupa ce m-am trezit, mi se face rau. Asa m-am obisnuit. In vacanta ma mai trezesc si pe la 11-12 si atunci mananc de pranz, normal happy

| Razvan_9009 a răspuns:

Micul dejun nu il mai iau demult stiu nu este bine dar pot spune ca mananc destul de bine la pranz si seara sa compensez cat de cat ...bn nu prea as avea cum cand ma scol de obicei pe la 1

| Betty18 a răspuns:

De la 9 ani nu mai stiu ce e ala mic dejunlaughinglaughing...mananc pe la 12-13 atunci e prima masa...asa m-am obisnuitlaughing)

| Cryssy a răspuns:

Eu iau micul dejun zilnic, chiar daca nu e foarte dimineata...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consider micul dejun cea mai importanta masa a zilei si nu sar peste ea niciodata.

| cely a răspuns:

Uneori nu apuc sa mananc dimineata. Stiu ca masa de dimineata e foarte importanta.

cami
| cami a răspuns:

Eu sar peste el. Ma trezesc pe la 11:00, iau direct pranzul.

| viki a răspuns:

Eu ma trezesc pe la 12.Deci nu mai iau nicun mic-dejun.Inainte il luam, pentru ca ma trezeam devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa iau micul-dejun, daca eu ma trezesc la ora 14?!

| inisuky a răspuns:

Parerea mea este ca micul-dejun este cea mai importanta masa pentru ca iti da forte pentru intreaga zi, te revigoreaza; deci...nici atunci cand sunt foarte grabita, nu o ratezwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau micul-dejun zilnic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau micul-dejun zilnic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iau micul dejun zilnic. Consta in doua felii de paine prajita cu ceva..branza, pateu, etc si o cana cu lapte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sar complet peste micul dejun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer am mai mult de un an de cand nu mai iau micul dejun.la inceput a fost pentru ca nu aveam timp apoi a devenit obisnuinta.trebuie sa fac ceva in privinta asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iau micul dejun zilnic, daca nu reusesc sa mananc ceva inainte de a pleca la serviciu, trebuie neaparat sa mananc ceva acolo.

| mik92 a răspuns:

De un an de zile nu mai iau micul dejun, stiu ca nu e bine dar trebuie sa fac ceva in privinta asta.