| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna carne pentru fripturi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare cu...gustul propriu.
Eu prefer mai multe feluri de carne, preparate pentru friptura, cu conditia sa fie pregatite, condimentate corespunzator gustului meu.
Apropos, o idee:
Incercati friptura de porc facuta sub capac, preparat impreuna cu 1-2 buc de MERE, mai acrisoare (nu dulci), taiate cubulete. Scot bine gustul specific al grasimii si dau un gust exceptional, chiar exotic!

12 răspunsuri:
| JayLeno a răspuns:

Pt mine carnea rosie este alegerea ideala ex: vita, miel, rata...happy

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ca tot vine Pastele... ce ziceti de miel?

Anna
| Anna a răspuns:

Prefer carnea de pui.Contine mai multe proteine si mai putine grasimi decat carnea de porc sau de vita.winking

eileen
| eileen a răspuns:

Cea de pui este mai slaba, cea de vaca are o aroma speciala iar cea de porc este preferata de mai toata lumea pentru ca are un gust special, dar este mai grasa... mie una imi place cea de pui la gratar.

cristian
| cristian a răspuns:

Depinde foarte mult si de gustul fiecaruia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cea care are putina grasime in fibrele musculare, grasimea se topeste si carnea este mai frageda, la carnea la gratar, sarea se pune la sfarsit, daca o puneti la inceput se intareste, sunt de acord cu Dumitrescu, carnea facuta in stil argentinian este delicioasa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceafa de porc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pasarea
gaina
curcanul

| blabla a răspuns:

Pai depinde de preferinte... mie imi place foarte mult pestele facut la cuptor.este sanatos si nu are foarte multe caloriibatting eyelashes

| bethy92 a răspuns:

Fiecare cu gustul lui! eu as alege cea de porc...

| Dumitrescu a răspuns:

Vita argentiniana. Daca o prepari corect (in sange, foc puternic).
Porcul e toxic si puiul e fad.

| georgel9 a răspuns:

Carnea de vita si porc recomandabil ce ceafa.