| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai buna reteta cu vinete pe care ati preparat-o vreodata?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

Vinete la gratar, stropite cu un dressing din otet balsamic si usturoi...happy

4 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Mie imi plac rondelele de vinete prajite cu usturoi! sunt foarte bune!

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde, eu mananc cu placere si vinetele cu maioneza si ceapa, si vinetele fara maioneza... cu ceapa, reteta preferata a ficei mele este, in schimb, vinetele cu maioneza si fara ceapa. La reteta asta pun doar sare, maioneza, si un pic de "Let's dip verdeata" de la Fuchs.
Secretul este sa mesteci foarte bine vinetele cu robotul... Sa iasa ca o spuma.

mira
| mira a răspuns:

Salata de vinete se poate drege si cu smantana. Mira

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vinete cu maioneza, vinete pane sau cele pane cu putin usturoi si o lingura de bulion