| BUBULINA a întrebat:

Care este condimentul vostru preferat?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Sarea. Nu mananc foarte sarat, din contra, dar daca mancarea nu are pic de sare, chiar nu o pot manca. Imi mai place busuiocul foarte mult, pun si in mancare si in unele prajituri, in ceai...

10 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mie îmi place să pun tot felul de condimente în mâncăruri, nu de-a valma, bineînţeles, am borcănele şi borcănaşe cu tarhon, oregano, salvie, busuioc, boia, măghiran, cimbru, piper, dafin, rozmarin, curry, chimen, cuişoare, scorţişoară... dacă ar trebui să mă limitez la unul singur(cu mari păreri de rău şi regrete eterne), ar fi probabil busuiocul.

| Slavic a răspuns:

winking dulce, zahar + ardei iute big grin

| Anca a răspuns:

Ador curry si urasc busuiocul big grin

| fluturas a răspuns:

Dragostea love struckhee hee

sarea big grin

| Marii a răspuns:

Tot ce-i iute. happy

| Gregory a răspuns:

Bună! Condimentul meu preferat este scorţişoara, datorită aromei puternice, dulce şi plăcute, gustului ei dulceag şi cald, cu o uşoară nuanţă amăruie şi tonului ei proaspăt. Scorţişoara este unul dintre cele mai vechi condimente, menţionate încă din perioada Vechiului Testament. Îmi place să fie prezentă, în special, în plăcinta cu mere. happy

| DarknessKirin a răspuns:

Sweet Chilli Sauce cu cartofi prajiti drooling

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place sa maninc iute, foarte iute, sa iau foc nu alta... decibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cimbrul.

| ciumpalaku a răspuns:

Busuiocul si rozmarinul