| Parinteledinsat123 a întrebat:

Care este diferenta dintre berea blonda pasteurizata, nepasteurizata si berea bolnda superioara?
DAU FUND!

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Calificativul de "blonda" la o bere este nesemnificativ in fata pasteurizarii. Poate fi si o bere bruneta (neagra) pasteurizata. Pasteurizarea este o metodă de conservare a produselor alimentare, mai ales a celor lichide, inventată de Louis Pasteur, care constă în încălzirea alimentelor la o temperatură sub 100 °C, de obicei până la 60-70 °C, urmată de o răcire bruscă a acestora la 4-6 °C, pentru a distruge flora patogenă a produselor alimentare fermentabile și în felul acesta a preveni alterarea acestora, păstrând intacte însușirile alimentului. Ca atare, berea nepasteurizata nu "sufera" acest tratament, este mai naturala dar si mai usor alterabila. Consum=o proaspata cat poti duce! big grin