| ChRoM a întrebat:

Cu ce e diferita berea neagra fata de cea blonda? happy

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Berea neagra e mai alcoolizata si are gustul specific, dulce-amarui. Daca berea blonda se face cu hamei crud, cea neagra se face cu hamei prajit, de unde si culoarea. In orice caz, nicio bautura nu e mai buna decat berea neagra!

| Dannyjj a răspuns:

"vezi pe ambalaj" laughing

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

E in primul rand bruna, mai inchisa la culoare, are o concentratie mai mare de alcool, e mai amaruie.
A, poate fi mai scumpa putin. big grin

| Helăăău a răspuns:

Cea neagra e mai inchisa la culoare si aia blonda mai deschisa
laughing)

| alecs871 a răspuns:

Alcool, gust si, evident, culoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai perversa

| madytza_7574 a răspuns:

E mai thinking tare ca sa zic asa, te ia mai repede ametealahee hee