| Maria_Constantina_2000 a întrebat:

Care este diferenta dintre ciocolata alba si neagra? happy

Răspuns Câştigător
| MikuAlex a răspuns:

Ciocolata alba are un gust mai dulce, din cate stiu contine mai mult lapte, iar cea neagra este mai amaruie si are o concentratie mai mare de cacao.
Intrebare la misto? rolling on the floor

Mai cauta si pe Google... Separat la neagra, separat la alba, pentru a gasi tot ce ai nevoie.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe langa culoare, cea alba nu cred ca are cacao in compozitie.

| Peridava a răspuns:

Ciocolata alba NU are cacao. Dupa mine, e impropriu numita "ciocolata" din moment ce ingredientul de baza al ciocolatei este cacaoa.