| anonim_4396 a întrebat:

Care este timpul de fierbere pentru mazarea congelata?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei scrie pe ambalaj.Mai bine cumpara Elio la cutie(necongelata). Este deja prefiarta si doar o mai tii 15 minute la foc mic si gata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu există un timp "standard" în care va fierbe mazărea!
Depinde de soi, de cât de proaspătă/"tânără" era când a fost recoltată, etc.

Oricum, are "Instrucţiuni de preparare" pe ambalaj...

Toate cele bune!

| AlexandruBGD a răspuns:

Salut. Nu este un timp exact pentru fierberea mazarei congelate. Deci, intr-o cratita cu apa pui acea mazare la foc mediu pana cand vezi ca clocoteste apoi opresti focul si iti face mancarea preferata. Sper ca te-am ajutat. Pb.