| ElenaSA a întrebat:

Care sunt cantitatile de apa si cafea pentru a face o cafea buna la un aparat cu filtru?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei filtrul vine cu o masura pentru cafea si se pune o masura de cafea la o masura de apa.

2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Eu folosesc la o cana de apa de 250 de ml o lingura cu varf de cafea si iese buna.

| Cristian_Coneac_1990 a răspuns:

Depinde si de tine, daca iti place dulce, amara, tare, slaba, dar, de obicei se pun 4 lingurite de cafea si 3 linguri de zahar pe o ceasca de dimensiuni normale