| mihaela_5361 a întrebat:

Care sunt cele mai sanatoase dulciuri pentru copii de un an si trei luni? Imi dati si retete?

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

Buna sear, dulciurile nu sint prea indicate, mai bine foloseste omogenizate pe baza de fructe, sucuri naturale facute in casa, piure de fructe, branza de vaci cu banana, mar cu biscuite, un galbenus de ou fiert cu banana.Incearca sa eviti pe cit posibil dulciurile de copil, nu fac bine.Sanatate.

2 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Exista reviste despre copii care au si retete pentru diverse varste. Cred ca ar fi bine sa ii dai dulciuri bazate pe fructe: piure de banane, poate orez cu lapte pasat si piure de fructe, gris cu lapte, mere coapte (numai miezul), biscuiti cu mar ras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ii dau baietelului meu placinta de mere facuta in casa, placinta de branza. Dr mi-a zis ca am voie