| Bog66 a întrebat:

Care sunt mai amare? Vişinele coapte sau corcodusele verzi?

Răspuns Câştigător
| Nis a răspuns:

Nici una nu e amara. Amandoua sunt acre. "Acrisoare", chiar.
Corcodusele verzi sunt si mai amare si mai acrisoare decat visinele coapte. Desi, depinde de copac. E posibil sa mananci o visina dintr-un soi mai acru si sa o compari cu o corcodusa verde dintr-un soi mai putin acru, mai slab. Dar IN GENERAL corcodusele verzi au ultimul cuvant.

7 răspunsuri:
| fffandreeea a răspuns:

Nu amare ci acre deci visinelehappy

| gfy a răspuns:

Miezul corcoduselor (samburii). Visinile nu sunt amare, sunt acre.

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Nici una nu e amara, ambele sunt acre laughing

| Alucard95 a răspuns:

Salut.Eu zic nici una in cel mai rau caz sunt acre amandoua fructe. Funda?

| Alucard95 a răspuns:

Salut.Eu zic nici una in cel mai rau caz sunt acre amandoua fructe.

| AlexissMla a răspuns:

Corcodusele Verzi cred happy
In fiecare zi mananc si corcoduse si visine coapte, dar eu cred ca corcodusele sunt mai amare! laughing

| cristi_6245 a răspuns:

Salut! In primul rand corcodusele verzi nu sunt amapre ci acre.deci pan la urma visinile sunt ma amare laughing ''funda pls""