Care tarta cu fructe este preferata voastra?

Alaturi de inghetata si bauturile racoritoare naturale, tartele cu fructe sunt cele mai apreciate deserturi in aceasta perioada.

Cele mai frumoase lucruri pe care vara le aduce cu sine sunt reprezentate de multitudinea fructelor de care ne putem bucura in fiecare clipa, fie ca le mancam proaspete, fie ca alegem sa le preparam in prajituri. Tartele cu fructe sunt dulciurile de vara potrivite, mai ales, pentru copii.

Gustos.ro va invita intr-o incursiune delicioasa in lumea preparatelor de vara. Merita sa incercati cateva retete de tarte cu fructe care sa va racoreasca. De asemenea, puteti pune si copiii la treaba: va puteti juca adaugand in tarte fructele care va plac cel mai mult. Aveti grija ce combinatii de fructe faceti, astfel incat sa nu amestecati prea multe arome intr-o singura tarta. Tineti cont si de parfumul fructelor.

Asadar, haideti sa savuram impreuna cateva retete de tarte ideale pentru anotimpului calduros.

Tarta cu fructe de padure si crema de vanilie

Tarta de lamaie cu bezea

Tarta cu fructe

Tarta cu cirese si cacao

Tarta cu zmeura

Care tarta este preferata voastra si a piticilor vostri?

Mai multe dulciuri pentru copii gasiti pe Gustos.ro

22 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Tarta cu cirese si cacaoo love struck love struck

| Laura1092 a răspuns:

Toateeee

| Tourniquet a răspuns:

Cea cu fructe de padure si vanilie. Miami!

| RubyDonnahue a răspuns:

Tarta cu fructe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac asa:
1.American pie clasic, cu mere, scortisoara, zahar brun, si coapta pe vatra.
2. Tarta de visine cu aluat foietaj (nu de cirese, bleah!).
3. Cheese pie, cu lamai verzi si crema de smantana, iar aluatul din cinamon cookies pisati... baga si o inghetata de fistic on top si voila! Creme de la creme!

| Auslesse a răspuns:

Tarta cu visineehappy
e DELICIOASA!

| Adbbmsh a răspuns:

Tarta de cireseeeeee. mmmmm big grin

| torsi a răspuns:

Cea cu fructele de padure. cu putina frisca deasupra si e perfecta.

| Măduuțaa a răspuns:

Tarta cu zmeuraaa...As manca la infinit big grin.

| RawGrey a răspuns:

Tarta cu zmeura miammy

| DeathBat6661 a răspuns:

1.Tarta de capsuni:X
2. Tarta cu zmeura
3. Tarta cu fructe de padure si crema de vanilie

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

Tarta cu lamaie si bezea love struck

| G510 a răspuns:

Tarta cu fructe de padure si crema de vanilie big grin drooling

| OKMaui a răspuns:

Toate prajiturile de, casa sau de la cofetarie sunt bune.

| Anonymy05 a răspuns:

Tarta cu gem de caise.

| Gagu4321 a răspuns:

Imii place cea cu cirese bestial de buna :X:X:X:X

| GumiţăDeCăpşuni a răspuns:

Tarta cu fructe, tarta cu lamaie cu bezeaa. happy

| AnNdradaA a răspuns:

Tarta cu cirese si cacao

| xdaianaxemvg a răspuns:

Tarta cu fructehappy

| Claudiu5 a răspuns:

Tarta cu zmeura!

| additzza9ade a răspuns:

Bunica mea este experta in facut tarte.Preferata mea este cea cu visinehappy

| horselove a răspuns:

Tarta cu caise