| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de cereale pentru micul dejun sunt cele mai sanatoase?

9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cereale integrale Nestle.

| Contrast a răspuns:

Fitness...de la Nestle...

| buburuzAndreea a răspuns:

Eu cred ca Musli e cel mai sanatos.

Shin
| Shin a răspuns:

Musli happy
Shin

| JackieSue a răspuns:

cereale integrale nestle

[:p]

| sorinadiet a răspuns:

Dupa mine, cred ca ar fi de folos sa folosesti din toate, prin rotatie... altfel, nu sunt sustinatoarea "cerealelor" decat in anumite situatii... cine s-ar bate pentru un mic dejun de "gris cu lkapte" sau "orez cu lapte"? sau mamaliga rece cu lapte? pofta, care tine de placerea gustului trebuie satisfacuta, e adevarat, cu masura, altfel, eu pe toate le transform in produsulpe care il inlocuiesc, adica o felie (sa nu fie doua!) de paine (cel mai bine neagra sau cu tarate) cu zahar!, nu conteaza ce alte adaosuri mai au (ciocolata, fructe uscate si sulfitate, vanilie...etc). O felie de salam sau putina branzica, sau un ou, alaturi de cana cu lapte sau iaurt indulcit cu putina miericica nu or fi mai folositoare?

| Sophie_3843 a răspuns:

Cerealele Musli sunt cele mai sanatoase pentru un mic dejun pe masura!:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fitnesshee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am desfacut si mancat in viata mea o cutie de cereale si nici nu-s curios si uite ca n-am murit. Mai mancam fulgi de porumb la punga cand eram mic. Asta e o "moda", cred ca se trage de pe urma sunetului secret de la radio.