| anonim_4396 a întrebat:

Cartofi pai te ingrasa de ce

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ingrasa, au foarte multe calorii.

mira
| mira a răspuns:

Cartofii prajiti ingrasa de opt ori mai mult decat cartofii fierti. Ei sunt imbibati cu ulei care in timpul prajirii se descompune.

| gabimaris a răspuns:

Cred ca depinde ce mananci in rest!
Daca mananci numai cartofi pai, zilnic si fara exceptie e clar ca ingrasa din cauza uleiului pe care acestia il absorb in timpul prajirii, dar daca nu faci din asta o obisnuinta e bine sa nu-ti privezi papilele gustative de asa gust deosebit!
Mancatul trebuie sa fie o placere!

| unicka a răspuns:

Da te ingrasa pentru ca sunt prajiti in ulei tot ce e prajit ingrasa

| lifeForJesus a răspuns:

Ca se prajesc! De aia.

| Munchkin a răspuns:

Tu ai chiulit de la orele de limba română. De ce?

| anonim_6002 a răspuns:

Te ingrasa daca mananci in exces dar daca mananci de 3 ori pe luna nu