| ekofelina a întrebat:

Cate calorii credeti ca are un sendwich facut in casa. Cum ar fi : o felie de paine unsa cu putina margarina, o felie de caizer si una de cascaval? Eu zic ca 100 pentru ca nu pun multa margarina si pun doar O felie de caizer si UNA de cascaval? Voi ce credeti?

2 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Nu are cum 100... o felie de paine are in jur de 60 de calorii, margarina are multe, la fel si cascavalul. Ajungi la 300-350 de calorii la un sandwich.

| AngieT a răspuns:

Vreo 300 se ajung lejer happy caizerul si margarina sunt bogate caloric la fel si cascavalul