| Gustos.ro a întrebat:

Ce alimente consumati pe timp de canicula pentru a va racori?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Ceai fierbinte - foarte interesant cat de mult racoreste. Cat despre alimentele reci - pepene (lubenita) verde de la frigider si inghetata.

41 răspunsuri:
| n2paul a răspuns:

Bere laughing

| nosmoke a răspuns:

Inghetata! iubesck inghetata! Ice cream = My drug big grinbig grin

| cristina_7560 a răspuns:

Eu consum fruce, legume, ceai cu gheata si nu in ultimul rand multa apa.

| spf2009 a răspuns:

Pepene verde!

| Mo a răspuns:

Mananc fructe care contin foarte multa apa, astfel evit deshidratarea pe timpul verii, si, obligatoriu 2l de apa pe zi!

| rachid_4824 a răspuns:

Sal, eu mananc fructe si salate si multe multe verdeturi, de obicei, nu doar pe canicula, si lichide cat de multe.

| machupicchu a răspuns:

Rosii, rosii si iar rosii, ceva salata, castraveri, fructe si mult iaurt, iar cand mai vreau si altceva...peste. In afara de cele scrise...bineinteles ca apa plata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inghetata pe baza de apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Beau foarte multe lichide si consum in generalfructe si legume proaspete

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supa chinezeasca instant, fierbinte si iute. Sau ciorba de salata, rece.

| matura a răspuns:

Consum numai mancaruri usoare. Fara carne de porc, fara tocaturi.Mananc multe fructe si legume.Tocanite de legume, supe usoare de legume si de pui.Prajituri usoare cu creme din lapte.Rosii multe, fasole verde fideluta, etc.
Sunt multe mancaruri usoare, de vara.