| CinevaMisterios a întrebat:

Ce este uleiul virgin?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Este acel ulei care îl folosești la bucătire este rafinat și obținut prin tehnici de presare la rece în general. Uleiul măsline sau uleiurile de măsline majoritatea sunt extravirgine ceea ce înseamnă că sunt de calitate superioară.
Sper că te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Este un ulei de bucatarie sau cosmetic obtinut prin tehnici mecanice (presare), fara folosirea procedeelor de rafinare chimice sau incalzire.

| Dintrebare a răspuns:

Este uleiul obtinut prin presare la rece. Si este considerat mai calitativ decat uleiurile obtinute cu ajutorul caldurii sau a substantelor chimice

Alte răspunsuri