| florian_5162 a întrebat:

Ce grosime trebuie sa aiba friptura de vita (cruda)

3 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cum a spus si Lolita, aproximativ un deget si atentie sa nu o prajesti prea tare ca se usuca si nu mai are nici un gust.Carnea trebuie sa fie suculenta.

lolita
| lolita a răspuns:

Ca un deget de groasa, cam 5 cm daca nu ma insel. eu asa o tai pentru gratar.

| alexdop21 a răspuns:

Iti recomand procul, dar oricum daca nu iti place procul, friptura trebuie sa aiba grosimea adaptata dupa gustul tau daca iti place mai groasa (mai in sange), sau mai uscata... te descurci tu, nu cred ca e o masura standard