| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce gust are pasta de humus?
Descrieti putin. (repet, gustul, nu cum se gateste...)

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Seamana destul de mult cu fasolea batuta, e un pic mai amarui.

| Mateiu a răspuns (pentru Brigaela):

Imi pare rau, Brigaela, sa te contrazic -doar partial si, mai ales, amical- fiindca te stiu si te apreciez inca din deceniul trecut: humusul adevarat, preparat ca la *mama* lui nu este deloc, dar absolut deloc amar, iar mie imi place la nebunie!

| Brigaela a răspuns (pentru Mateiu):

Si mie imi place foarte mult. NU stiu daca am mancat la mama lui, am mancat de cateva ori in Turcia si in cateva restaurante libaneze din Bucuresti. Cel mai bun mi s-a parut cel de la Mezze si Four Seasons.
Totusi, mie fasolea batuta mi se pare dulceaga, pe cand humusul mi se pare foarte usor amarui (in mod placut)

| sierra1 a răspuns:

Va aavea gustul ingredientelor:
- naut
- suc de lamaie
- usturoi
- chimion macinat
- și ce mai vrei tu...
Am gustat și cu Wasabi, încearcă!

| sopranaCadaverica explică (pentru sierra1):

Pe bune?!
Ingredientele le cunosc, stiu ce gust are fiecare in parte... Mai putin nautul.
Intrebasem de gustul general al unui PREPARAT, nu de ingrediente. big grin

| sierra1 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cum spun colegii, năutul fiind predominant, dă consitența și gustul, aduce cu fasolea. Totuși, am gustat și cu Wasabi, o să ai o surpriza dacă încerci

| mihai69 a răspuns:

Cam ca fasolea frecată.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Aproape ca fasolea frecata dar imi place mai mult nautul.

| AlexSalling a răspuns:

Cum au spus si restul, fasole batuta.

| Harley18 a răspuns:

A fasole batuta.