| anonim_4396 a întrebat:

Ce mananca de obicei oamenii frumosi care au o constitutie de invidiat? ma refer la cei care au mai degraba muschi decat grasime si la fetele suple gen fotomodele.
Ce mananca acestia de obicei? fructe, legume, seminte, carne, lapte, oua, paste, mezeluri, peste, branzeturi, ciorbe, fripturi, supe, gratare, sucuri naturale sau carbogazoase, vitamine, energizante, etc?
Si mai detaliat ce fel de fructe, ce fel de legume etc?

8 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Copy/paste la un raspuns de al meu la o intrebare asemanatore:

In opinia mea, cea mai buna si mai placuta dieta e urmatoarea: mese mici si dese. O data la 3 sau 4, maxim 5 ore, cate o masa care sa nu fie mare. Iar la mese sa mananci orice, eu mi-am demonstrat mie insami ca mai mult decat caloriile si alimentele in sine, conteaza mai mult cantitatea si felul cum iti obisnuiesti organismul. Mancand des si putin organismul nu este lasat sa "stea locului", el trebuind mereu sa lucreze pentru a descompune mancarea, lucru care este si sanatos, si care accelereaza arderile in organismhappy
Si nu uita de cele minim 30 de minute de sport zilnicbig grin

| sereje a răspuns:

Eu bag shaorma si arat bine. Punct.

| DaNNN a răspuns:

Fructele, legumele si sportul (aici poate fi si sala) sunt de baza.

| cristinaxt a răspuns:

Sport sport sport si iar sport, dar inca cateva sfaturi bea 2 litri de apa pe zi, si ultima masa sa fie cu aprox 4 ore inainte de culcare, fara bauturi carbogazoase si grasimi, fara excese de orice tip.
multe legume fructe si carne alba si niciodata nu consuma carne cu cartofi si paine...winking
fructe: de toate tipurile dar mai putin banana si strugurele
legume din cate am inteles fara fasole si legume care pica greu la stomactongue pb

| Silvia_6960 a răspuns:

Nu depinde ce mananci, depinde ce prieste si ce nu prieste organismului. Sunt persoane care raman slabe indiferent de cat mananca sau invers. Aici depinde de metabolism si de glanda tiroida. Modelele de obicei tin diete ( absolut prescrise de nutriotinst, altfel s-ar putea sa-ti afecteze organismul), insa tine cont ca nu toate. Daca vrei sa slabesti cea mai sanatoasa metoda este miscarea macar o ora pe zi si sa bei multa apa. Mai ales acum ca e vara.

| Ramonaaaa a răspuns:

Oamenii care au 'o constituie de invidiat', mai exact muschi, mananca alimente care contin proteine.In general,si cei cu muschi si manechinele mananca fructe,legume si evita prajelile,grasimile,sucurile carbogazoase,dulciurile in exces, alcoolul, tutunul.

| ZZG a răspuns:

Aer! apa plata cu lamaie la greu. [subliniez LAMAIE].

| liladyna a răspuns:

Pai,in general nu prea mananca, dar beau multa apa.nu te sfatuiesc sa te infometeziwinkingam o colega care face taekwondo(ca arte martiale)si are un corp superb insa mananca normalstraight face