| Nic a întrebat:

Ce mancare as putea sa pregatesc pentru un majorat?
O sa fim plecati 2-3 zile la munte si pe langa traditionalul gratar mai trebuie totusi ceva.
Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Se pot face si sandwichuri cu unt. mezeluri, pateuri, branzeturi muraturi, masline etc.; se pot duce gata pregatite salate de icre, vinete, paste de peste, branza, snitele, chiftele, oala cu sarmale! Pofta buna si distractie placuta!

3 răspunsuri:
| cristinela a răspuns:

Pai baga si tu niste hrana rece si faci platouri si o oala cu sarmale. Dimineata si seara merg si la pranz gratar.

| AldanaBlue a răspuns:

Daca iei si legume poti face si frigarui si legume la gratar. Adica: dovlecel, vanata merge la gratar, ciupercile, ardeii, rosiile, ceapa. Condimentele sunt la plic, mai ai nevoie doar de putin ulei.
Pe langa astea poti face un mic bufet suedez, adica niste platouri cu de toate. (ce a zis si anad sa nu ma repet)

| publicname a răspuns:

Ceva de post poate tine lumea post fara tine tongue