| alyvaly a întrebat:

Ce mancare sa fac va rog ca si carne am niste carne de porc, pulpe de pui, aripioare, si niste inimioare si pipote de pui va rog ca numai stiu ce sa fac

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Din aripioare, pipote si inimioare de pui, poti face o ciorbica cu legume, carnea de porc o poti toca si pregatesti chiftelute, pe langa acestea poti face un piure de cartofi, pulpele de pui le poti face la cuptor cu niste cartofi si legume proaspete (telina, ceapa, pastarnac, ardei gogosari), bineinteles toate acestea nu le poti face intr-o zibig grinTrebuie sa te gandesti si ce vei manca zilele urmatoare, nu-i asa? Bafta si bon apetit!

| CristinelAndrei a răspuns:

Era un smechera taiai carnea de port in bucatele o prajeai si puneai bulion(in timp ce prajeai carnea) da nu bulion de casa dala din mag big grin asa mai face mama uneori si iese o bunaciunebig grin

| mary_3061 a răspuns:

Poti face o tocana cu multa ceapa, o tochitura, mazare cu aripioare, friptura la cuptor cu ce carne preferi, pilaf