| anonim_4396 a întrebat:

Ce mancaruri traditionale din Austria cunoasteti? Imi puteti recomanda ceva?

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Budinca vieneza cu morcov si ceapa verde, snitel vienez cu lamaie, supa de andive, sau tort Sacher.(Sint bune toate eu personal le-am incercat anul trecut ca am avut ceva musafiri din Austria). Bafta si spor la papa.

| flori_8244 a răspuns:

FRIPTURA DE PORC IN SARAMURA DE BERE SI PAPANASI DIN LAPTE BATUT.SUNT FOARTE BUNE.RETETELE LE GASESTI PE WWW.GUSTOS.RO

| Uana_5406 a răspuns:

Platou Backstube(medalioane din carne de porc, servite cu cartofi copti), Wiener Schnitzel, Kaiserschmarren(un fel de omleta cu struguri si compot de prune)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

FRIPTURA DE PORC IN SARAMURA DE BERE SI PAPANASI DIN LAPTE BATUT.SUNT FOARTE BUNE.RETETELE LE GASESTI PE WWW.GUSTOS.RO
Budinca vieneza cu morcov si ceapa verde, snitel vienez cu lamaie, supa de andive, sau tort Sacher.(Sint bune toate eu personal le-am incercat anul trecut ca am avut ceva musafiri din Austria). Bafta si spor la papa.

Platou Backstube(medalioane din carne de porc, servite cu cartofi copti), Wiener Schnitzel, Kaiserschmarren(un fel de omleta cu struguri si compot de prune)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prost pane